понеділок

До 25-річчя Конституції України 

Міністерство культури та інформаційної політики презентує промо ролик з нагоди 25-річчя Конституції України. У віршованій формі українці розповідають про базові статті Конституції.

Один із основних акцентів у відео відведений  темі свободи, що є основоположним принципом в українській Конституції – це і право на свободу  слова та вираження поглядів, і право на свободу  мирних зібрань.

Також у відео  підкреслюється суверенітет України, та непорушність державного кордону, що закріплено в Конституції.

Не оминув ролик і тему Covid-19. В умовах епідемії короновірусу особливо актуальними є статті Конституції, які говорять  не лише  про невід'ємне право на життя кожної людини, а  і право на  медичну допомогу.

Окрім  розповіді про статті, що стосуються  базових прав людини (свободу, право на життя і повагу до гідності), відео нагадує про  державні символи України – це синьо-жовтий прапор та герб, які  закріплені в Конституції.

 З Днем Конституції!!!

Повага до  прав, свобод та гідності кожної людини  – це принципи, які є фундаментом будівництва демократичних суспільств.

25 років тому  Україна  ухвалила  свою Конституцію. Цей документ, після Акту про проголошення незалежності України, став другим наріжним каменем у будівництві української демократії.

Ухвалення Конституції супроводжувалось складним процесом переговорів  у Верховній раді України, адже 25% мандатів в тодішньому парламенті отримала Комуністична Партія України.  Втім, після дебатів тривалістю майже 24 години, 28 червня 1996 о 9 годині 18 хвилин року Верховна Рада таки ухвалила Конституцію України.

Основний закон України складається з 161-ї статті.  Конституція  говорить  про права і свободи українців, про повагу та гідність, недоторканість житла і право на свободу думки та слова, територіальну цілісність та недоторканність існуючих кордонів, про невід’ємне право на життя кожної людини в Україні і багато чого іншого, що притаманно конституціям виключно демократичних суспільств. 

Окрім цього, в Конституції визначено стратегічний напрямок України до Євроатлантичної інтеграції, а українська як державна мова також гарантується саме  Конституцією.

Щоденний обов’язок громадянина України плекати  принципи, які закладені в Конституції, щоб вони були не лише на папері, а стали дороговказами для українців на непростому шляху до  будівництва української держави. 

Знаково, що саме в рік, коли Україна святкує 30-ліття своєї Незалежності та 25-річчя Конституції, предтеча  сучасного закону «Конституція гетьмана Пилипа Орлика» повертається до України. Латинський примірник документу протягом століть зберігався у Швеції.

Відновлення історичної пам’яті та справедливості, повернення до самоусвідомлення себе європейською нацією – це складний шлях, яким зараз крокує український народ. Та з вірою у себе та повагою один до одного ми збудуємо успішну європейську Україну.

 

З  Днем Конституції, дорогі українці! 

Слава Україні!

Героям Слава!

Флешмоб «Моя Конституція»


Наближається 25-та річниця з Дня ухвалення Конституції України. Соціальні опитування свідчать, що, на жаль, лише 10 % українців читали Конституцію своєї країни. Тому з метою кращого ознайомлення українців з Конституцією України закликаємо взяти участь у Всеукраїнському флешмобі «Моя Конституція». Учасникам необхідно записати відео, де вони читають обрану статтю із Конституції, яка особливо їм відгукується, публікують пост в соціальних мережах за хештегом #МояКонституція25 #свобода #гідність #повага  та передають естафету наступному користувачеві. 
Чекаємо на відео!


Гра-пазл "Чи знаєш ти Конституцію України?" запрошує перевірити себе на знання прав та обов’язків громадянина України. Отже, розподіляйте конституційні права людини і громадянина за основними групами прав людини згідно з Конституцією України і складіть запропонований пазл.